Netradiční televize do interiéru

Obývací místnost a standardní provedení televize nyní pustíme z hlavy. Upustíme i od samotné obývací místnosti a podíváme se po netradičních řešení pro televize, které mohou její uživatelé ocenit, pokud ji chtějí sledovat kdekoliv po domácnosti.

Atypické stojany a televize na stropě

Sledování televize z pohovky může být příjemné, ale sledování televize z postele je ještě příjemnější a to obzvláště tehdy, pokud večer nemůžete usnout. Umístit si televizi do ložnice není špatný nápad, ale u běžné televize zjistíte, že vám v malé ložnici zbytečně zabírá už tak malý prostor a že je nepříjemné a bolestivé, vleže ohýbat krk, abyste mohli televizi sledovat. To je jeden z důvodů, proč se instalují atypické televizní stojany na strop, díky kterým lze pohodlně ležet a u toho sledovat televizi.

Nezasvěcení nemohou tušit, jak moc příjemné je sledování televize z této polohy.

Pro umístění na strop se používají výhradně ploché televize a jejich úhlopříčku je vhodné zvolit podle výšky stropu. Pokud je strop nízký, tak by mohla být i velká obrazovka překážkou, stejně tak jako u malá obrazovka u vysokého stropu. Cílem je komfort.

Před samotným výběrem je vhodné zvážit, jestli bude obrazovka ve stejné rovině se stropem a přímo nad postelí, nebo jestli bude jen stojan přimontovaný ke stropu a televize ve standardní poloze, jen trochu výše.

Televize do kuchyně

Pokud někdo tráví v kuchyni dost času, zapnuté rádio ho obvykle neuspokojí a raději začne hledat vhodnější řešení prostřednictvím televize. Tu lze volně umístit třeba na pult nebo na linku. Mělo by se jednat o malou televizi, ale většina lidí má už tak problém s malou kuchyní a raději sáhne po televizi umístěné na dveřích lednice. Jedná se o praktické místo, jelikož se kolem lednice každý pohybuje nejčastěji. Při práci v kuchyni není obvykle možné sledovat televizi celou dobu, protože by se stala i nebezpečnou, třeba při krájení s nožem, takže je nejčastěji sledována jen v krátkých intervalech nebo jen periferně. Stále se však jedná i příjemnou kulisu, se kterou se v prázdném domě necítíme sami a můžeme se příjemně bavit i u vaření. Lednice se zabudovanou televizí už zdaleka nejsou tak drahé, jedná se vždy jen o malou obrazovku, u které hraje důležitou roli hlavně zvuk. Nejedná se o standardní typ lednice, ale většina větších poskytovatelů už ji nabízí.

Televize do dětského pokoje

Jak děti zabavit lépe, než jim dát televizi přímo do pokoje. Nejedná se vždy o rozumné řešení a to obzvláště ně tehdy, pokud se jedná o vratkou televizi. V takovém případě by mohla na dítě, při jeho hrách, spadnou a ošklivě ho poranit. Prodávají se proto speciální dětské televize, které jsou výrazně menší, mají robustní lehké tělo a jsou stabilní. Na trhu jsou však často nedostupné a tak se nabízí levnější řešení a to umístění televize, která se napevno připevní k podkladu. Pokud se zafixuje přimontováním k nábytku, pro dítě už nebude představovat možnost, jak by si mohlo ublížit.

Náš výběr
LG 32LK6200
LG 32LK6200
6 990 Kč

TOPlist
TOPlist