Výhody přenosných televizí

Televize nejsou jen širokoúhlá monstra, která zdobí stěny obývacích pokojů, ale může se jednat i o velmi malé společníky, kteří nám mohou dělat společnost na cestách nebo v momentě, kdy nejsou prostředky pro pořízení velké televize. Přenosné televize mají stále zastávají důležitou úlohu a my se podíváme především a jejich výhody a použití.

Jaké by měla mít televize parametry

U přenosných televizí by měl být samozřejmostí adaptér, dostatečně silný přijímač signálu, dálkový ovladač a také stojan. Televize by měla disponovat i tlačítky vedle obrazovky, aby byl uživatel schopný ji ovládat i v případě, kdy u sebe nebude mít ovladač. Jelikož se předpokládá, že si může uživatel brát televizi i na místa, kde ji bude mít za náhradu běžné televize, například na chatu nebo na dovolenou, měla by mít televize stojan, díky kterému ji bude možné správně postavit a natočit do takového úhlu, aby se dobře sledovala.

Uživatel by měl pamatovat na parametry přenosné televize, ne vždy je vhodné se soustředit na co nejmenší úhlopříčku. Pokud bude televize příliš malá, bude její pozorování spíše nepříjemné a to obzvláště v případě sledování sportovních zápasů, kdy je potřeba se soustředit na tak malé objekty, jako jsou míč, puk, míček aj. Jedny z nejmenších prodávaných televizí mají úhlopříčku 7 palců a připomínají spíše fotorámečky. Pro pohodlné sledování se doporučuje minimálně 9 palců, v opačném případě televize nepřinese příjemný pocit ze sledování, ale jen unavené oči a vztek nad zbytečně vyhozenými penězi.

U moderní přenosné televize je důležitá přítomnost USB portu a možnost si přehrát film z flash disku nebo jiného úložiště, následně se televize stane všestrannou a uživatel se nemusí spoléhat jen na dobrý televizní příjem a bohatý televizní program.

Televize vs notebook či tablet?

Přenosné televize jsou hojně vytlačovány notebooky a tablety. Může za to skutečnost, že je mnoho televizních kanálů dostupných prostřednictvím online vysílání. Pokud má uživatel tablet, tak se následně může zdát investice do přenosné televize zbytečná, ale nemusí tomu tak vždy být. Pokud se bude televize používat pravidelně a uživatel nechce řešit dostupnost připojení k internetu, televize jsou vhodnější. Velkou výhodou je jejich cena, která často klesá pod 2 tisíce korun.

Přenosná televize do auta

Nejčastějším využitím přenosných televizí je jejich umístění do auta, tedy nejčastěji na zadní sedačku řidiče nebo spolujezdce, odkud děti sledují pohádky, aby nezlobili a nerozptylovali řidiče. V takovém případě by měl uživatel dbát na zakoupení pouzdra či držáku, prostřednictvím kterého se televize na zadní sedadlo umístí. Televize bývají v tomto případě méně častým řešením a na zadní sedadlo se častěji pořizují DVD přehrávače nebo právě tablety.

Přenosné televize si nakupuje stále méně lidí a to je důvodem, proč je jejich cena na historickém minimu. Jejich ceny by měly i nadále klesat a to je ideální příležitostí pro jejich pořízení.

Náš výběr
LG 32LK6200
LG 32LK6200
6 990 Kč

TOPlist
TOPlist