3D televize

Dnes už může být i výběr televizoru hračkou, poradíme Vám, na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor. Poradíme v oblasti 3D televiz, které jsou na trhu velice populární.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Úhlopříčka obrazovky
163 cm
126 cm
189 cm
218 cm
190.5 cm
189 cm
146 cm
Úhlopříčka v palcích
65 "
50 "
 
86 "
75 "
 
58 "
Druh
LED 
LED 
LED 
LED 
LED 
LED 
LED 
Smart televizor
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
DVB-T tuner
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
DVB-C/C2
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
3D televizor
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
4K televizor
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Formát obrazovky
 
 
 
 
16 : 9 
 
 
Rozlišení
3840 x 2160 
3840 x 2160 
3840 x 2160 
3840 x 2160 
3840 x 2160 
3840 x 2160 
3840 x 2160 
Prohnutá obrazovka
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Scart
ano 
ano 
ano 
ne 
ano 
ano 
ne 
USB port
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Počet HDMI
ne 
ne 
PIP
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 
Wi-Fi
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
LAN konektor
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 28 hlasy, průměrně 4.3 z 5

Jaký typ TV?

Jedním ze základních faktorů je typ TV, na trhu jsou k dostání LED TV, LCD a plasmové i televizory v kombinaci s 3D technologií. Všechny tyto  typy disponují různou ostrostí obrazu, živostí barev i úspory místa.

LCD TV jsou podstatně lehčí, což umožňuje, kromě běžného umístění na stojanu, uchycení na zeď pomocí speciálních držáků. Velikost úhlopříčky těchto televizorů se pohybuje od 18 do 139 cm, má velice kvalitní obraz a zářivější barvy a také spotřeba je výrazně nižší.

LED TV jsou vybaveny technologií podsvícení LED. Tato technologie má také nízkou spotřebu a má vliv na životnost televize. Displeje jsou vyráběny ve velikostech od 19″ do 80″, a podsvícení se dále dělí na Edge LED a Full LED. Některé tyto televizory patří do kategorie Smart TV, jiné mohou být kombinované také s technologií 3D.

Plasmové televizory mají výrazně jasnější obraz a jsou k dostání ve formátech od 107 cm do 152 cm úhlopříčně. Ze všech tří typů jsou tedy největší, takže jsou náročnější na prostor, jsou také znatelně těžší a spotřeba je vyšší než u dvou předešlých, ale naopak mají větší škálu pozorovacích úhlů a nejkratší dobu odezvy.

Úhlopříčku TV je vhodné vybírat dle prostorových možností. Pozorovací vzdálenost by měla být až 3x velikost úhlopříčky.

Pokud si chcete užít pravou filmovou atmosféru, pak Vás bude jistě zajímat také rozlišení obrazovky, je udávaná v pixelech. Nejpoužívanější jsou HD Ready (1366×768) a Full HD (1920×1080), které je cenově vyšší, ale lépe se hodí pro sledování filmů na DVD či Blue-ray.

Dalším prvkem je kontrast, je to poměr v zobrazování černé a bílé barvy. Čím vyšší je hodnota kontrastu, tím je výsledný obraz lepší.

Důležité jsou také pozorovací úhly, pokud je samozřejmě větší, znamená to více pohodlí pro diváky. Při překročení tohoto úhlu se snižuje kvalita zobrazení, často dochází ke ztrátě kontrastu a jasu nebo ke ztmavnutí.

3D televizory

Chcete vklouznout do děje filmu? Pak zvažte koupi TV s 3D technologií. Ta se dělí na aktivní, u které dostanete plné Full HD rozlišení střídavě pro pravé a levé oko, k 3D brýlím jsou zapotřebí baterie , a pasivní, která nabízí pouze poloviční rozlišení a zobrazují se oba snímky naráz.

Pro herní nadšence a milovníky brouzdání po internetu nebo chatování s přáteli jsou v nabídce  velice oblíbené tzv. “chytré (Smart) televizory”, které mají zabudované Wifi, a jsou vybaveny aplikacemi jako jsou internet, FB, Skype, Voyo, Youtube a další. A výhodou je také připojení k PC a herním konzolím jako externí monitor. Tyto televizory navíc můžete propojit se svým smartphonem a přehrávat si různá média či aplikace, případně si synchronizovat diáře, poznámky či telefonní seznam.

TOPlist
TOPlist